Vinnare genom tiderna

årdressyrhoppningprecisionlilla
allrounden
bruksridning
2019Helen Indrebö
– Helgafin 3490
Elin Holmgren
– Selene Grönkulla 3523
Elin Holmgren
– Selene Grönkulla 3523
Elin Holmgren
– Selene Grönkulla 3523


Här hittar ni klubbmästare och andra vinnare genom tiderna. För vinnare av fölchampionat 1996-2015 inklusive poäng, klicka här!

2018  Dressyr

 

Anna Geijer – Huxi Frölunde
Emilia Crona – Racersnitt

Hoppning

 

Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197

 Körning

 

Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197

Lilla allrounden

 

Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197

Bruksridning
2017 Marie Svensson – Saga 3158 Elin Holmgren – Selene Grönkulla 3523 Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197 Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197 Marita Hansson – Åsvild 3482
2016 Marie Svensson – Saga 3158 Elin Holmgren – Selene Grönkulla 3523 Åsa Nelin – Twix 3456   Marita Hansson – Åsvild 3482
2015 Marie Svensson – Saga 3158 Elin Holmgren – Selene Grönkulla 3523  Åsa Nelin – Twix 3456 Elin Holmgren – Terne Gutt 278 Marita Hansson – Åsvild 3482
2014 Marie Svensson – Saga 3158 Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197  Åsa Nelin – Twix 3456 Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197 Anna Mattsson – Elliot
2013 Marie Svensson – Furubäcks Sarik Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197  Åsa Nelin – Twix 3456 Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197 Emma Isacsson Ingvar Halsnaes 242
2012 Camilla Fors – Yena Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197  Emma Isacsson – Ingvar Halsnaes 2042 Emma Isacsson – Ingvar Halsneas 242 Emma Isacsson – Ingvar Halsnaes 242
2011 Lotta Botvidsson – Heike Grönkulla Elin Holmgren – Sol Grönkulla 3197  Elin Holmgren – Sol Grönkulla   Marita Hansson – Celeste 2974
2010 Lotta Botvidsson – Heike Grönkulla Ellinor Persson – Aadalens Grete 3394  Annelie Andersson – Skruttan 3011   Marita Hansson – Celeste 2974
2009 Lotta Botvidsson – Heike Grönkulla Josefin Hägglund – Pajas  Annelie Andersson – Skruttan 3011   Maria Nordqvist – Ia 2714
2008 Josefin Hägglund – Pajas Elin Holmgren – Mykletind 261  Maria Nordqvist – Ia 2714   Maria Nordqvist – Ia 2714
2007 Elin Holmgren – Sol Grönkulla Anna-Karin Thornsäter – Jozita 3077  Anna-Karin Gudmundsson – Sivert   Maria Nordqvist – Ia 2714
2006  Marina Nelin – Robin Lina Olsson – Dockan  Ingvar Bertilsson – Raija 2907   Maria Nordqvist – Ia 2714
2005 Anna-Karin Gudmundsson – Sivert Lina Olsson – Dockan  Maria Nordqvist – Ia 2714   Maria Nordqvist – Ia 2714
2004 Anna-Karin Gudmundsson – Sivert Maria Nordqvist – Ia 2714  Emma Larssson – Julia   Maria Nordqvist – Ia 2714
2003 Frida Mattsson – Tafsnäs Yackie Lina Olsson – Dockan  Annelie Johansson – Total   Maria Nordqvist – Ia 2714
2002  Linda Runvik – Tullegutt Anette Holmgren – Daler 180  Maria Nordqvist – Ia 2714   Maria Nordqvist – Ia 2714
2001 Louise Rohwer – Nalle Puh Emma Larsson – Robin  Annelie Johansson – Total    
2000 Linda Runvik – Tullegutt  Maria Nordqvist – Ia 2714  Anders Waldén – Fabina   Brukskörning
Allan Nilsson – Disa